Next AIRCA Board Meeting will be set until future notice. No meeting on December 2, 2014.

Utah Navajo Fair Rodeo Entries

UTAH NAVAJO FAIR RODEO: ENTRIES ARE OPEN UNTIL TWO HOURS BEFORE PERFORMANCE

 

 

 

UTAH NAVAJO FAIR RODEO:  ENTRIES ARE OPEN UNTIL TWO HOURS BEFORE PERFORMANCE

Sat 6pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BULL RIDING

 

SCORE

 

 

SADDLE BRONC

 

SCORE

 

 

LADIES BARREL RACING

1st Section

 

 

 

1

 

 

 

 

1

Cortney Curley

 

 

 

 

2

 

 

 

 

2

Deven Sells

Carleton Herbert

 

 

 

3

 

 

 

 

3

Raynelle Holgate

Korwin Kinlicheenie

 

 

 

4

 

 

 

 

4

Jennifer Tree

Neilton Nakai

 

 

 

5

 

 

 

 

5

Nicole Tsinigine

Kevin Hubbard

 

 

 

6

Benson Trujillo

 

 

 

6

Brittany James

Aaron Martin

 

 

 

7

Michael Little

 

 

 

7

Allish Tohshonie

Lyle Clark

 

 

 

8

Robert Burbank

 

 

 

8

Kassidy Dennison

Colbert Yazzie

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Charmayne Gene

Bert Jones

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Patrice Yazzie

Virgil Clark

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Eugenia Charley

Vince John

 

 

 

 

LADIES BREAKAWAY

 

TIME

 

12

Devyn Dennison

Shawn Kinsel

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

2nd Section

 

 

 

2

 

 

 

 

 

JR. BARREL RACING

 

 

 

 

3

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

5

KC Randall

 

 

 

3

 

 

 

 

 

6

Joni Begay

 

 

 

4

 

 

 

 

 

7

Kassidy Dennison

 

 

 

5

 

 

 

 

 

8

Joncelita Begay

 

 

 

6

 

 

 

 

 

9

Leah Stevenson

 

 

 

7

Sharaya Edgewater

 

 

 

 

10

Devyn Dennison

 

 

 

8

Jannon Hale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Deven Sells

 

 

 

 

 

SR. BREAKAWAY

 

TIME

 

10

Jerreth Hale

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

#12 TEAM ROPING

 

 

 

 

3

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

2

 

STEERWRESTLING

 

TIME

 

5

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

5

 

Albert Antencio

 

 

 

8

 

 

 

 

6

 

Ethan Randall

 

 

 

9

 

 

 

 

7

 

Brent Harrison

 

 

 

10

Jerome Pete Sr.

 

 

 

8

 

Brad Begay

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Oscar Chischilly / Willie Jodie

Chuck Dixon

 

 

 

 

OPEN TEAM ROPING

 

TIME

 

10

Jeremiah Platero / Johnson Chee

Sheridan Jodie

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

Martin Harrison

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

Kyle Dennison

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

BAREBACK

 

SCORE

 

5

Leonard Williams SR / Andre Beard

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Roderick Tso / Angelo Benallie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Carlton Tsinigine / Ray Tsinigine

 

 

 

 

ORDER OF EVENTS

 

 

 

 

8

Cody Badonie / Nathaniel Big

 

 

 

 

1st Section Bull Riding

 

 

 

 

9

Roderick Tso / Andre Beard

 

 

 

 

Steerwrestling

 

 

 

 

10

Darwin Chee / Olin Begay

 

 

 

 

Bareback

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tie Down Roping

TIE DOWN

 

TIME

 

 

JR. BULL RIDING

 

SCORE

 

 

Saddle Bronc

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

Ladies BreakAway

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

SR. BreakAway

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

Open Team Roping

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

JR. Bull Riding

 

 

 

 

5

Cody Johnson

 

 

 

 

Ladies Barrel Racing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JR. Barrel Racing

Chad Begay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#12 Team Roping

Roderick Tso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2nd Section Bull Riding

Gerald Daye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kyle Dennison

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sun 12 noon

 

 

 

 

Utah Navajo Fair Rodeo

 

 

 

 

 

 

BULL RIDING

 

SCORE

 

SADDLE BRONC

 

SCORE

 

LADIES BARREL RACING

 

1st Section

 

 

 

1

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

5

Karlee Tsosie

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

6

Geneva Tsoukalaris

 

Lem Johnson

 

 

 

7

Ramos Benny

 

 

 

7

Gabby Whitethorne

 

Spud Jones

 

 

 

8

Leander Thomas

 

 

 

8

Tia Begay

 

Ken Antonio

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Dee Ann St. Andrew

 

Wacey Cooke

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Sheila Sells

 

Harrison Bahe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Troy James

 

 

 

 

LADIES BREAKAWAY

 

TIME

 

 

JR. BARREL RACING

 

Levi Tan

 

 

 

1

 

 

 

 

1

 

 

2nd Section

 

 

 

2

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

Gabby Whitethorne

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

Brittany James

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

6

Michelle Morris

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

7

Twila Jones

 

 

 

7

Jacie Whitethorne

 

 

 

 

 

8

Arianna Jones

 

 

 

8

Cortney Curley

 

 

 

 

 

9

Sheila Sells

 

 

 

9

Tia Begay

 

 

 

 

 

10

Kelsi Pablo

 

 

 

10

Tisha Vicenti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SR. BREAKAWAY

 

TIME

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

#12 TEAM ROPING

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

1

OJ Williams / Rufus Yazzie

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

2

Jon Arviso / Delbert Begay

 

STEERWRESTLING

 

TIME

 

5

 

 

 

 

3

OJ Williams / Gilbert Begay

 

Elmer Kalleco

 

 

 

6

Leonard Williams SR.

 

 

 

4

Clayton Slick / Angelo Benallie

 

Hollis Jodie

 

 

 

7

Johnson Stevenson

 

 

 

5

Sheila Sells /

 

Raylando Antonio

 

 

 

8

Ickes Benallie

 

 

 

6

Robert Largo / Willie Jodie

 

Ben Bates

 

 

 

9

Alvin Smith

 

 

 

7

Andrew Begay / Shane Tallsalt

 

Kyle Smith

 

 

 

10

Walt Jones

 

 

 

8

Jon Arviso / Angelo Benallie

 

Chuck Murphy

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Melton Harvey / Allan Dan

 

Brandon Bates

 

 

 

 

OPEN TEAM ROPING

 

TIME

 

10

Robert Largo / Delvin Pinto

 

Garrison Begay

 

 

 

1

Clayton Slick /

 

 

 

11

Sheila Sells /

 

Nate Bitsoi

 

 

 

2

Kesley Phillips / Vanoy Yazzie

 

 

 

 

 

 

Rob Murphy

 

 

 

3

Clayton Slick / Aaron Chee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Kesley Phillips / Kevin Yazzie

 

 

 

 

 

 

BAREBACK

 

SCORE

5

Cody Hunter / Lucius Sells

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Chris Begay / Leander Barton

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Jon Arviso / Myles John

 

 

 

 

ORDER OF EVENTS

 

 

 

 

 

8

Cody Hunter / Victor Begay

 

 

 

 

1st Section Bull Riding

 

 

 

 

 

9

OJ Williams / Rufus Yazzie

 

 

 

 

Steerwrestling

 

 

 

 

 

10

Marco Sells / Lucius Sells

 

 

 

 

Bareback

 

 

 

 

 

11

Chris Begay / Myles John

 

 

 

 

Tie Down Roping

 

TIE DOWN

 

TIME

 

12

Marco Sells / Victor Begay

 

 

 

 

Saddle Bronc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ladies BreakAway

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SR. BreakAway

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Open Team Roping

 

Tyler Donald

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JR. Bull Riding

 

Lester Sam

 

 

 

 

JR. BULL RIDING

 

SCORE

 

 

Ladies Barrel Racing

 

Wyatt Jones

 

 

 

1

 

 

 

 

 

JR. Barrel Racing

 

Roy Begay

 

 

 

2

 

 

 

 

 

#12 Team Roping

 

Garrison Begay

 

 

 

3

 

 

 

 

 

2nd Section Bull Riding

 

Kyle Dennison

 

 

 

4

Sheridan Yazzie

 

 

 

 

 

 

Ty Pablo

 

 

 

5

Ty Toadlena